Akce

Podzimní sázení stromů a keřů

Kdy: sobota 30.10 2021 

Zveme tě na podzimní sázení stromů a keřů, které bude probíhat v sobotu 30.10. od 10:00 h. Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, individuálním dárcům veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost.

www.sazimebudoucnost.cz 

Důležité info:                                                                                                                                    1. stravování: Uvaříme pro tebe veganské jídlo a to oběd a večeři. Snídani a svačiny si prosím zajisti po svém. K dispozici bude čaj a káva.                                                              2. ubytování: Na pozemku je možné přespat pouze ve vlastním stanu nebo v autě či karavanu. Kousek od pozemku se můžeš ubytovat ve Valči, kde žije malá komunita a nabízí jeden pokoj s šesti lůžky a případně spaní na vlastní karimatce ve spacáku. Kontakt do Valče: 775 083 575                                                                                                3. cena: cena jídla jedna porce dospělí/100 Kč, dítě do 15 let zdarma 

S případnými dotazy se můžeš obrátit na Andreje.
andrej.mikulka@zemesouzneni.cz nebo na tel. +420 776 074 744 
 


Společný víkend na našem pozemku

Místo: Býv. obec Pěčkovice
Kdy: 5.-7.11. 2021 

Tady v Pěčkovicích se pomalinku začínají zbarvovat listy stromů a tráva do hnědých a červených tónů. Přijeď si s námi užít začínající podzim, večer se zahřát u ohně a pozorovat hvězdný nebe, který je tady naprosto úžasný :)

Důležité info:                                                                                                                                    1. stravování: Uvaříme pro tebe veganské jídlo a to oběd a večeři. Snídani a svačiny si prosím zajisti po svém. K dispozici bude čaj a káva.                                                                2. ubytování: Na pozemku je možné přespat pouze ve vlastním stanu nebo v autě či karavanu. Kousek od pozemku se můžeš ubytovat ve Valči, kde žije malá komunita a nabízí jeden pokoj s šesti lůžky a případně spaní na vlastní karimatce ve spacáku. Kontakt do Valče: 775 083 575                                                                                                  3. cena: cena jídla jedna porce dospělí/100 Kč, dítě do 15 let zdarma 


Kurz komunitních dovedností II. Sociokracie

Místo: Velichovská 17, Praha-Stodůlky
Kdy: 6.-7.11. 2021 

Zvu tě na vzdělávací kurz v oblasti komunitních dovedností pro všechny příznivce ekovesnic a udržitelného způsobu života se zaměřením na Sociokracii. Je to jeden z efektivních nástrojů, které již několik desetiletí používají ekovesnice, neziskové organizace, ale i některé společnosti ve světě. Hlavním pilířem je nalezení nejvyšší možné shody tak, aby se celá skupina mohla dále posunout ve své činnosti. Používané postupy podporují jednotlivce k vyjádření svých názorů a stejně tak utlumují hlasy těch, kteří se nejvíce chtějí prosadit. A to vše je založeno na transparentnosti ve skupině, odpovědnosti každého jednotlivce a také nastavené kultuře a pravidlech ve skupině.

Důležité info
Ubytování: Možnost přespání v místě konání kurzu na vlastní karimatce a spacáku.
Strava: veganská strava - zajištěný máme sobotní oběd + večeři a nedělní oběd. Snídaně si zajisti po svém.
Cena: Kurzovné 2800,- Kč/os, členové spolku mohou čerpat 1400,- konvalinek a 1400,- zaplatit v Kč. Nocleh 100,- Kč. Jedna porce oběda nebo večeře 150,- Kč
Kapacita: min. 8 a max. 12 lidí.

S případnými dotazy se můžeš obrátit na Ivanu.
ivana.mertova@zemesouzneni.cz nebo na                    tel. +420 606 586 902  


Akce do konce roku 2021


Oslava zimního slunovratu

IV. výročí spolku Zeměsouznění

Místo: Chalupy Buchov (adresa: Buchov 3, 257 01 Postupice) 
Kdy: 18.-22.12. 2021 

Zvu tě na Oslavu Zimního slunovratu a IV. výročí založení spolku Zeměsouznění.
Připomeneme si svátek našich předků Slovanů, který tu byl ještě dříve, než svátek křesťanských Vánoc. Společně si můžeme zažít některé slovanské tradice tohoto svátku jako bylo pití medoviny, pojídání koláče, zapálení Julského polene a ranní vítání novorozeného slunce. Ohlédneme se za tím co se za poslední rok povedlo a v ohni spálíme to staré, abychom načerpali novou energii pro tvorbu vize na příští rok. Rituál nejdelší noci v roce pak bude probíhat večer 21.12. do rána 22.12. 2021.

Důležité info
1. ubytování: Chalupy Buchov (adresa: Buchov 3, 257 01 Postupice). Je to krásný areál tří chalup na samotě, kde jsme byli i minulý rok. Pokoje po dvou až 6 osobách. V každé chalupě kuchyňský kout s obývákem a koupelna.

2. strava: připravíme pro tebe veganskou polopenzi (obědy a večeře). Snídaně si zajisti po svém, nebo můžeš využít v kuchyni připravené suroviny (ovesné vločky, marmeláda atd.) Dále bude k dispozici čaj, káva a ovoce.
3. cena: ubytování 350 Kč/os/noc na posteli, 250 Kč/os/noc na matraci. Strava dospělí 1 porce/os/100 Kč, děti do 10 let zdarma, děti 11 + let stejně jako dospělí.

S případnými dotazy se můžeš obrátit na Zuzku nebo Janu.
zuzana.hribalova@zemesouzneni.cz nebo na tel. +420 737 944 800              jana.ledlova@zemesouzneni.cz nebo na tel.        +420 731 364 853."