Akce

Velké letní setkání

Místo: Býv. obec Pěčkovice
Kdy: Část pro členy: 23.7.-1.8. 2021; Část pro veřejnost: 29.7.-1.8.2021


Zveme tě na Velké Letní Setkání do Pěčkovic.

První část akce je určená pro členy Spolku.
Ty z vás, kdo nejste naši členové, rádi přivítáme na našem pozemku na prodloužený víkend od čtvrtka 29.7. večer do neděle 1.8.

V této druhé části nás čeká představení naší ekovesnice s prohlídkou pozemku, ochutnávka permakultury a sociokracie, kurz veganského vaření, práce s hoblíkem, vyřezávání ze dřeva pro děti a dospělé (nutné přihlásit se předem), společné práce na pozemku (sekání kosou, výroba kompostéru) a také council circle (poradní komunitní kruh).

Nezapomněli jsme ani na program pro děti (sportovní hry, hledání pokladu, kreslení).
Na konci dne se vždy sejdeme u ohně, kde si můžeme i společně zahrát a zazpívat.


Cena pro nečleny: 300Kč/noc za osobu (zahrnuje: připravené místo na stan, parkování, doprovodný program pro děti i dospělé)


Zajistíme společné obědy a večeře (veganské stravování).


Odkaz na přihlášku (Přihlašte se prosím do středy 21.7.)


Už se moc těšíme :-)

Kontaktní osoby:

Dita: 776 765 253
Zuzka: 737 944 800


Pracovní víkend na našem pozemku

Místo: Býv. obec Pěčkovice
Kdy: 6.-8.8. 2021 a dál každý víkend.

Práce na pozemku budou pokračovat po celý rok nebo aspoň minimálně do podzimu. Proto pracovní víkend bude pravidelně každý víkend. Zrušen bude pouze z nepříznivého počasí a nebo pokud budeme mít jinou komunitní akci. Zrušení víkendu bychom zde dopředu oznámili. Přijet může každý kdo chce se účastnit, přispět, vypnout od všedního života nebo si jen pořádně zamakat a nečumákovat do počítače :)))

Budeme dál dokončovat záhony, sázet a rozvádět zavlažovací systém. Dále dostavět velké okno ve stodole a přivezeme od jednoho našeho podporovatele dřevo, které bude potřeba nařezat.

Důležité info: Ubytování na pozemku je zatím možné pouze ve stanu nebo v autě. Kdo chce trochu komfort, může se ubytovat pár kilometrů od pozemku ve Valči. Žije tam malá komunita a nabízí jeden pokoj s šesti lůžky a případně spaní na vlastní karimatce ve spacáku. Kontakt do Valče: 775 083 575

Strava: společně si uvaříme na pozemku v naší venkovní kuchyni. Zajistíme snídaně, obědy a večeře. Dále čaj a kávu.

S případnými dotazy ohledně práce na pozemku se obraťte na Kamila tel: 602 293 731.
Co se týká ubytování a spolujízdy se obraťte na Ditu tel: 776 765 253