Akce

Společné hory 

Místo: Jelení 1, Krušné hory, 362 21 Nové Hamry                                                Kdy: 13. - 17..1. 2021

Jet na hory nemusí být vždy se záměrem lyžování nebo snowboardingu. Vyrazíme do Krušných hor bývalé vesničky Jelení, kde stojí jen tři domky. Ubytují nás Alice se svým mužem pocházejíc z Indie. chovají krásné koně a lamy, tak si třeba s nimi zase vyjdeme na procházku jako minulý rok. Před domem teče říčka, otužilci se tu můžou vykoupat a nebo také přespat v Jurtě, která tam stojí. Je tu i pár sjezdovek, ale na dojezd autem. Večery si můžeme zpříjemnit společným hraním a zpíváním u krbu. 

Důležité info
1. ubytování: chalupa Jelení, adresa viz. nahoře. Jsou tu pokoje různého počtu postelí a vzhledu, stará klasika horských chat :) koukněte na jejich web.

2. strava: zajištěná veganská polopenze, tedy snídaně a večeře. Obědy si zajistíme sami formou svačin, nebo bude k dispozici velký hrnec polívky, abychom mohli jít případně na nějaký výlet či procházku.

3. cena: ubytování 350 Kč/os na noc (4 noci 1400 Kč),                                                          strava polopenze 150 Kč/os na den, v den příjezdu bude pouze večeře (100 Kč) a v den odjezdu snídaně (50 Kč) + oběd co zbylo a + dobrovolný příspěvek na polívku. 

V případě zájmu prosím vyplň přihlášku jako potvrzení že jedeš.

,,S případnými dotazy se můžeš obrátit na mě prostřednictvím emailu na adresu jana.ledlova@zemesouzneni.cz nebo na tel. +420 731 364 853." 


Přednáška o konceptu ekovesnice

Místo: Velichovská 17, Praha Stodůlky
Kdy: 20.1. 2021 od 18:30 h.

Založili jsme Soc. družstvo jako vlastníka majetku ekovesnice a z vlastních zdrojů dali dohromady finance na nákup cca 24 ha pozemku pro založení ekovesnice.
Huráá od listopadu jsme vlastníci pozemků býv. obce Pěčkovice u Karlových Varů.
Máme tu provizorní letní zázemí od venkovní sprchy, kadichrámu, dřezu, komunitního stolu i polní kuchyně. Zajišťujeme stodoly, příjezdové cesty a provizorní bydlení. Připravujeme permakulturní plán a územní studii. Objevujeme staré sklepy, studny, prameny, lesní cesty zvěře a mikroklimata. Zařizujeme el. energii a vodu. Nacházíme místa pro tůňky, zóny pro komunitní prostory i bydlení. Plánujeme první domky (tiny house) a komunitní slaměnou vestavbu do stodoly. Kupujeme komunitní zařízení kuchyně i truhlářské stroje a máme před sebou další a další kroky....


Otázky a odpovědi

Setkání se zájemci, pokračování po přednášce - volná diskuze

Kde: Velichovská 17, Praha Stodůlky
Kdy: 28.1. 2021 od 18:30 h.

Zvu tě na setkání s členy spolku Zeměsouznění. Akce "Otázky a odpovědi" je pokračováním po přednášce o konceptu ekovesnice, kdy se ti tato myšlenka rozleží v hlavě a vzniknou nové otázky. Dáváme tímto ještě šanci těm, které to zajímá a chtějí znát odpovědi. Zároveň se můžeš do projektu zapojit, jak budeš chtít. Máme různé pracovní skupiny (Ekonomika, Stavitelství, Osvěta, Komunita ...). Už také jezdíme na náš pozemek a podnikáme pracovní víkendy, i tam se můžeš zapojit 


Kurz komunitních dovedností I. Empatie

Místo: bude určeno

Kdy: bude určeno

Způsob, jakým se dorozumíváme s druhými lidmi, má rozhodující vliv na naši spokojenost v mezilidských vztazích a tím i v celém našem životě. Má schopnost usnadnit nebo naopak zkomplikovat vzájemné porozumění a možnost spolupracovat, být a tvořit společně s druhými lidmi. Tím, JAK komunikujeme, můžeme prohlubovat oddělenost nebo se naopak přibližovat a posilovat důvěru a pocit bezpečí ve vztazích s druhými. Vždy máme volbu. Prostřednictvím rozmanitých aktivit budeme trénovat naši pozornost, schopnost uvědomovat si vnitřní dění a prožívat vše, co se uvnitř objeví. To vše na pozadí čtyř kroků Nenásilné komunikace v propojení s nosnými principy konceptu.