Profily

Leo Crlík, kmenový člen

Jsem zakladatelem iniciativy a stojím u zrodu záměru ekovesnice. Miluji přirozenost života i objevování podstaty sebe sama. Baví mě řemesla, meditace i tvorba inovativních řešení. Ve společném tvoření ekovesnice se věnuji osvětě, ekonomice, permakulturnímu návrhu, vzdělávání i celkovému směrování... Ten proces objevování a tvorby jednoduše miluji...  

Petr Štolcpart, kmenový člen

Rád objevuju smysl, podstatu a fungování věcí, vztahů a prostoru kolem nás. Vydal jsem se na cestu zpět kupředu k jednoduchosti, k tomu co je opravdu nezbytné a důležité, k harmonii a přírodě. Baví mě tvořit pohledy na svět skrze fotografii a slova. A využívám svých technických znalostí pro podporu naší spolupráce. 

Andrej Mikulka, kmenový člen

Mám rád jednoduchosť života. Milujem prírodu, vôňu dreva, hliny, sena, chuť pramenitej vody... Som vďačný za všetko čo dostávam, chcem si brať len to, čo naozaj potrebujem. Baví ma tvorivá činnosť, práca v záhrade, kosenie kosou za svitania. Som aktívny v hľadaní správneho pozemku, teším sa na realizáciu nášho krásneho zámeru. 

Lenka MIlenovská, kmenový člen

Mám ráda přírodní život, jednoduchost a svobodu. A také jsem vždy toužila žít v podporující "kmenové" vesnici, jako se žilo dřív. Mé dlouholeté zájmy jsou transpersonální psychologie, zkoumání vědomí, systemické konstelace. Baví mne tanec a vědomý pohyb. Ráda se věnuji zahradě a pěstování, také se chci učit různá řemesla. 

Eva Mikulka, člen čekatel

Milujem prírodu a túžim žiť v harmonickom prostredí. Ráda sa smejem:) Zaujímam sa o minimalizmus, ale má to svoje výnimky, pretože ma neskutočne bavia írske tancovačky, mám v skrini asi 30 sukní. Páči sa mi prirodzené rodičovstvo, vďaka dcérke som v intenzívnom výcviku. Verím, že v ekovesnici spoločne vytvoríme nádherné miesto pre život.

Jan Aksamít, kmenový člen

Mám rád ženy, víno a zpěv. Postavil jsem pár dřevostaveb, které ještě stojí a rád bych se v tom zdokonaloval a postavil pár dalších. Zahradničení mi není cizí a toulky v přírodě jsem začal prokládat koupelí v horských potocích. Ve spolku jsem aktivní v ekonomickém kruhu, pasivní ve stavebním a vzdělávacím. 

Jana Lédlová, kmenový člen

Od jakživa toužím žít v blízkém kontaktu s přírodou. Žít jednoduše a svobodně. Být sama se sebou kdykoliv chci, ale být s komunitou mi přináší životní nadstandard v tom, že mi ostatní zrcadlí to, na čem potřebuji ještě pracovat. Tak si můžu snadněji uvědomovat sama sebe. 

Kamil Cifera, kmenový člen

Miluji tvorbu se dřevem, s vodou. Nechci moc sedět na zadku (občas jo), rád to vysněné tvořím. Mám také rád řízení strojů, auta, bagry, koloběžky atd. Mluvím s rostlinami, broučky, psy a vším stvořeným. I s lidmi. 

Eva Štolcpartová, člen čekatel

Mým snem je žít jednoduchý život v malém přírodním domečku se zahrádkou v přírodě, komunitní život, společné tvoření a výchova dětí. Mám ráda ruční práce, hlavně háčkování a pletení. Je mi dobře tam, kde je dobré jídlo, zpěv a společnost příjemných inspirativních lidi. To vše v Zeměsouznění nacházím. 

Jiří Vosýnek, člen podporovatel

Rád vkládám energii tam, kde zůstává užitečný výsledek. Baví mě řemeslo a když mohu přispět k radosti druhých. Těším se až budeme mít pozemek a začneme stavět.   

Pavel Holubec, člen kmenový

Rád objevuji a prošlapávám nové cesty, ať už v krajině nebo v mezilidském soužití. Od roku 2013 žiji v komunitě - cohausingu v Praze na Žižkově a život bez více blízkých lidí si už stěží dovedu představit. Ve spolku nyní uplatňuji jak své vzdělání v urbanismu a územním plánování, tak zkušenosti z komunitního života. Do ekovesnice mě táhne nejen tušení celistvého života, ale také vědomí, že moderní civilizace už prostě dále nemůže fungovat na úkor živoucí Země.

Ján Gazda, Kmenový člen

Čakám na to správne miesto, pozemok a svoju príležitosť. Pracujem s drevom prevažne ako samouk - stolár, amatérsky tesár a rezbár. Ale pokúšam sa občas dávať nový tvar a podobu aj iným materiálom. Rád sa hrabem v zemi na záhradě i v lese a baví ma to okolo zvierat.

Pavel Vyštejn, člen čekatel

V životě stále hledám něco svého, sebe, moje místo. Přišla ke mě možnost poznat záměr vybudování ekovesnice. Myšlenka a hodnoty se mi zalíbili, připojil jsem se a začal poznávat Zeměsouznění. Víc mě oslovuje trávení času s lidmi, chvíle kdy je sdíleno, kdy i já si dovoluji sdílet něco ze sebe. Manuální zručností čas od času přispěju v širokých stavebních pracích na vesničce, jsem součástí správy faceboových stránek.

další člen...