Profily

Leo Crlík, kmenový člen

Jsem zakladatelem iniciativy a stojím u zrodu záměru ekovesnice. Miluji přirozenost života, objevování podstaty Vědomí i smysluplnosti nás a okolního světa. Baví mě řemesla, meditace i tvorba inovativních řešení. Ve společném tvoření ekovesnice se věnuji osvětě (přednášení i networkingu), návrhu dohod i právnických osob, nastavení lokální měny a ekonomiky. Dále výběru vhodného pozemku a lektoruji komunitní dovednosti. Ten proces objevování a tvorby jednoduše miluji...  

Petr Štolcpart, kmenový člen

Rád objevuju smysl, podstatu a fungování věcí, vztahů a prostoru kolem nás. Vydal jsem se na cestu zpět kupředu k jednoduchosti, k tomu co je opravdu nezbytné a důležité, k harmonii a přírodě. Baví mě tvořit pohledy na svět skrze fotografii a slova. A využívám svých technických znalostí pro podporu naší spolupráce. 

Jan Aksamít, kmenový člen

Mám rád ženy, víno a zpěv. Postavil jsem pár dřevostaveb, které ještě stojí a rád bych se v tom zdokonaloval a postavil pár dalších. Zahradničení mi není cizí a toulky v přírodě jsem začal prokládat koupelí v horských potocích. Ve spolku jsem aktivní v ekonomickém kruhu, pasivní ve stavebním a vzdělávacím. 

Lenka MIlenovská, kmenový člen

Mám ráda přírodní život, jednoduchost a svobodu. A také jsem vždy toužila žít v podporující "kmenové" vesnici, jako se žilo dřív. Mé dlouholeté zájmy jsou transpersonální psychologie, zkoumání vědomí, systemické konstelace. Baví mne tanec a vědomý pohyb. Ve spolku se nyní starám o agendu kolem správy členství. 

Eva Mikulka, člen čekatel

Milujem prírodu a túžim žiť v harmonickom prostredí. Ráda sa smejem:) Zaujímam sa o minimalizmus, ale má to svoje výnimky, pretože ma neskutočne bavia írske tancovačky, mám v skrini asi 30 sukní. Páči sa mi prirodzené rodičovstvo, vďaka dcérke som v intenzívnom výcviku. Verím, že v ekovesnici spoločne vytvoríme nádherné miesto pre život.

Andrej Mikulka, člen čekatel

Mám rád jednoduchosť života. Milujem prírodu, vôňu dreva, hliny, sena, chuť pramenitej vody... Som vďačný za všetko čo dostávam, chcem si brať len to, čo naozaj potrebujem. Baví ma tvorivá činnosť, práca v záhrade, kosenie kosou za svitania. Som aktívny v hľadaní správneho pozemku, teším sa na realizáciu nášho krásneho zámeru. 

Jana Lédlová, člen čekatel

Ve spolku se realizuji hlavně v osvětě. Ráda organizuji a mám dohled nad každou akcí. Současně zajišťuji catering, protože mě baví vaření. Dále informuji členy i naše příznivce o novinkách a zpravuji webové stránky. Přeji si žít v komunitě, která mě bude respektovat takovou jaká jsem a bude mi důvěřovat.

Kamil Cifera, kmenový člen

Miluji tvorbu se dřevem, s vodou. Tvořím naše internetové stránky. Nechci moc sedět na zadku, chci to vysněné stvořit. Mám rád řízení strojů, auta, bagry, koloběžky atd. Mluvím s rostlinami, broučky, psy a vším stvořeným. I s lidmi. 

Eva Štolcpartová, člen čekatel

Mým snem je žít jednoduchý život v malém přírodním domečku se zahrádkou v přírodě, komunitní život, společné tvoření a výchova dětí. Mám ráda ruční práce, hlavně háčkování a pletení. Je mi dobře tam, kde je dobré jídlo, zpěv a společnost příjemných inspirativních lidi. To vše v Zeměsouznění nacházím. 

Jiří Vosýnek, člen čekatel

Rád vkládám energii tam, kde zůstává užitečný výsledek. Baví mě řemeslo a když mohu přispět k radosti druhých. Těším se až budeme mít pozemek a začneme stavět.   

Pavel Holubec, člen čekatel

Rád objevuji a prošlapávám nové cesty, ať už v krajině nebo v mezilidském soužití. Od roku 2013 žiji v komunitě - cohausingu v Praze na Žižkově a život bez více blízkých lidí si už stěží dovedu představit. Ve spolku nyní uplatňuji jak své vzdělání v urbanismu a územním plánování, tak zkušenosti z komunitního života. Do ekovesnice mě táhne nejen tušení celistvého života, ale také vědomí, že moderní civilizace už prostě dále nemůže fungovat na úkor živoucí Země.

Ján Gazda, člen čekatel

Čakám na to správne miesto, pozemok a svoju príležitosť. Pracujem s drevom prevažne ako samouk - stolár, amatérsky tesár a rezbár. Ale pokúšam sa občas dávať nový tvar a podobu aj iným materiálom. Rád sa hrabem v zemi na záhradě i v lese a baví ma to okolo zvierat.