Akce

Kurz komunitních dovedností II. Sociokracie

Místo: Jógacentrum, Velichovská 17, Praha Stodůlky
Kdy: 1.-2.10. 2020 od 9:00 - 18:00 h. platí pro oba dny

Zvu tě na vzdělávací kurz v oblasti komunitních dovedností pro všechny příznivce ekovesnic a udržitelného způsobu života se zaměřením na Sociokracii. Je to jeden z efektivních nástrojů, které již několik desetiletí používají ekovesnice, neziskové organizace, ale i některé společnosti ve světě. Hlavním pilířem je nalezení nejvyšší možné shody tak, aby se celá skupina mohla dále posunout ve své činnosti. Používané postupy podporují jednotlivce k vyjádření svých názorů a stejně tak utlumují hlasy těch, kteří se nejvíce chtějí prosadit. A to vše je založeno na transparentnosti ve skupině, odpovědnosti každého jednotlivce a také nastavené kultuře a pravidlech.

Uvědomujeme si, že oznamujeme termín na poslední chvíli, však pokud se chceš přihlásit, můžeš na emailu akce@zemesouzneni.cz (do předmětu napiš kurz komunitních dovedností II. sociokracie). Potřebujeme naplnit kapacitu min. 8 lidí, pokud se nám to nepodaří, termín posuneme na další měsíc. 

Cena kurzovného je 2400,- Kč při kapacitě 8 lidí. Pro členy spolku Zeměsouznění je cena také 2400,- s tím, že mohou čerpat konvalinky (1200,- hotovost a 1200,- konvalinky)

Na oba dny bude připraven vegan oběd/cena 100 Kč za porci.

V případě potřeby volej Janě: 731 364 853


Přednáška o konceptu ekovesnice

Místo: Jógacentrum, Velichovská 17, Praha Stodůlky
Kdy: 14.10. 2020 od 18:30 h.

Spolek Zeměsouznění je inspirován koncepcí ekovesnice vypracovanou ve spolupráci se Světovou sítí ekovesnic, kterou poprvé představil před rokem. Samotná koncepce popisuje nejen stávající výzvy lidstva na planetě Zemi, ale především navrhuje na základě úspěšných řešení ve světě jedno z možných konkrétních systémových řešení zasazených do Česka. Dotýká se vnitřní proměny jednotlivce, zdraví, holistického pohledu na svět, hodnotové orientace, komunitních dovedností, permakultury, přírodních staveb, solidární a cirkulární ekonomiky, ale i lokální měny a celostního komunitního podnikání.
Kam jsme se my ve Spolku Zeměsouznění posunuli? Co je ještě nezbytně nutné dokončit před koupí pozemku pro soběstačnou ekologickou produkci potravin? Co jsme změnili a proč? Položili jsme si 6 klíčových otázek: Co? Proč? Jak? Kdy? Kde? S kým? a jejich odpovědi vám představíme společně s aktuálním stavem v jednotlivých oblastech.
Mluvit se bude také o pozemku v bývalé obci Pěčkovice, na kterém máme v plánu začít tvořit naší ekovesnici. 


Otázky a odpovědi

Setkání se zájemci, pokračování po přednášce - volná diskuze

Místo: Jógacentrum, Velichovská 17, Praha Stodůlky
Kdy: 22.10. 2020 od 18:30 h.

Zvu tě na setkání s členy spolku Zeměsouznění. Akce "Otázky a odpovědi" je pokračováním po přednášce o konceptu ekovesnice, kdy se ti tato myšlenka rozleží v hlavě a vzniknou nové otázky. Dáváme tímto ještě šanci těm, které to zajímá a chtějí znát odpovědi. Zároveň se můžeš do projektu zapojit, jak budeš chtít. Máme různé pracovní skupiny (Ekonomika, Stavitelství, Osvěta, Komunita ...). Už také jezdíme na náš pozemek a podnikáme pracovní víkendy, i tam se můžeš zapojit.