Akce

Společný víkend na pozemku v Pěčkovicích

Místo: Mapa místa
Kdy: 29. - 31.5. 2020

Rádi bychom tě pozvali na společný komunitní víkend do Pěčkovic. 
V Pěčkovicích jsme našli první pozemek, který se nám opravdu líbí a který splňuje i všechna naše kritéria pro založení první ekovesnice v Čechách. S radostí v srdci a s otevřenou myslí začínáme toto místo poznávat. Proto jsme se rozhodli strávit zde společný víkend. A kdo ví... třeba pozemek koupíme ;-)
Informace o průběhu víkendu: Přenocování plánujeme ve vlastních stanech, možná budeme mít pro základní zázemí k dispozici i karavan. Máme v plánu se společně seznamovat s místem a zkusit společně navnímat, jestli to je ten pravý pozemek pro náš záměr i pro každého z nás. Snad bude prostor i pro hraní a zpívání. V neděli plánujeme v Pěčkovicích uspořádat Ženský kruh.

Nové info: Předpověď v tuhle chvíli hlásí příjemných 15°C bez deště.

K jídlu si vezměte každý na co máte chuť. Nejspíš budeme vařit  jídlo i společně na ohni. Přivez hodně zeleniny a veganské suroviny. Co ještě přibalit: Kromě běžného nádobí se ještě využijí navíc nějaké nože na krájení a prkýnka. Kdo máte možnost, vezměte (naplněný) kanystr s pitnou vodou. Dále: rýč, lopatu, sekeru, ruční pilu, kotlíky a grily, piliny, kolečko. 


Ženský kruh

Místo: Na pozemku možné budoucí ekovesnice v Pěčkovicích
Kdy: 31.5. 2020

Zvu tě na chvilku strávenou v kruhu žen. Evička má pro nás připravené háčkování, ale i ty můžeš přispět nějakou svou dovedností. Kruh bude probíhat v rámci stráveného víkendu na potenciálním pozemku ekovesnice. čas není stanoven, uvidíme jak nás bude bavit a na místě se dohodneme, kdy se odtrhneme od mužů a kdy se k nim zase vrátíme. 


Rozvoj týmové spolupráce

Místo: U Jardy na statku, 
Kdy: 19-21.6. 2020

Ve spolku pracujeme na zlepšování vzájemné komunikace a spolupráce. Tuto akci jsme si zažili minulý rok poprvé a protože měla veliký úspěch, chceme si ji zase zopakovat. Potrvá celý víkend a povede nás Jarda Chroňák. Jarda žije na farmě u Písku, sází stromy a chová zvířata, současně se specializuje na tvorbu, organizaci a vedení týmových rozvojových aktivit v Týmové akademii. Tato akce nás nejenom stmelí, ale odhalí i věci, které můžeme zlepšit či změnit.                                            

JE POUZE PRO ČLENY!                                          

Pokud se chceš přihlásit, stačí mi poslat email: jana.ledlova@zemesouzneni.cz


Velké letní setkání

Místo: Skryje 7, 270 42                                                          Kdy: 15. - 23.8. 2020

Pojďme si to na chvíli vyzkoušet, jaký bude život v komunitě a na týden pobývat v širším společenství, jež sdílí podobné hodnoty a vize. Týden společného vaření, tancování, povídání, zpívání, učení se a poznávání. Týden plný workshopů z oblasti permakultury, přírodního stavitelství, komunitních dovedností, seberozvoje, zdravého vaření, léčení, zážitkové pedagogiky a udržitelného způsobu života. Akce vhodná pro jednotlivce i rodiny s dětmi.
Celá akce bude probíhat na krásném pozemku Dana a Markéty Mikušíkových ve Skryjích. Spaní pouze ve stanech. 
Těšíme se na tebe :)