Stavíme ekovesnici

04.02.2021

V loňském roce k nám přišlo krásné místo. Dali jsme dohromady částku 5 mil. korun, na které se podílí hlavně vklady kmenových členů a zápujčky členů čekatelů a podporovatelů. Ale pozemkem vše teprve začíná a projekt se posouvá z přípravné fáze do hmotné roviny.

Zároveň se tvoří skupinka průkopníků, kteří již pracují na vlastních mobilních příbytcích a mají v plánu letos co nejvíce pobývat a tvořit přímo na pozemku.Vítáme proto příspěvky, ať už formou daru nebo smlouvy o zápůjčce, na překlenutí další fáze projektu. Ale nejen finančně se lze zapojit. S příchodem jara opět začnou práce a setkávání se přímo v Pěčkovicích. 

V rámci velkého letního setkání na pozemku vzniklo provizorní zázemí - kuchyně v jedné ze stodol, venkovní sprcha a kadichrám. Na podzim jsme provedli stabilizaci konstrukce stodol, ve kterých chyběly některé podpůrné trámy, a zakryli díry ve střeše. 

Sháníme finance na vybudování celeročního zázemí

Cílem pro tento rok je vytvořit místo pro první osadníky a současné letní zázemí vylepšit pro celeroční provoz. Financování zázemí bude záležitostí hlavně budoucích členů, ale aby měli kam přijít, potřebujeme:

  • Vestavět zateplené zázemí do jedné ze stodol.
  • Vybudovat zpevněnou příjezdovou cestu k 1km vzdálené silnici.
  • Vybudovat elektrickou přípojku nebo ostrovní elektrárnu.

Zároveň se tvoří skupinka průkopníků, kteří již pracují na vlastních mobilních příbytcích a mají v plánu letos co nejvíce pobývat a tvořit přímo na pozemku.
Vítáme proto příspěvky, ať už formou daru nebo smlouvy o zápůjčce, na překlenutí další fáze projektu. Ale nejen finančně se lze zapojit. S příchodem jara opět začnou práce a setkávání se přímo v Pěčkovicích.

Kdy a co budeme včas sdílet na našich stránkách www.zemesouzneni.cz nebo na Facebooku. Děkujeme a těšíme se na shledanou!  Spolek Zeměsouznění