Pracovní víkendy na našem pozemku

29.04.2021

Začíná se to u nás pěkně rozjíždět. Kdo jste ještě v tomto roce k nám nezavítal, radím vám udělejte to co nejdříve, budete určitě překvapeni :) 

Zasvětím vás do toho co už všechno spolek na pozemku udělal nebo právě dělá. 

V minulém roce se nám podařilo vytvořit letní zázemí v jedné z pozůstalých stodol jak můžeš vidět na fotografiích. Máme zde kuchyň a dílnu. Dále tu vznikl Kadichrám a sprchový koutek.

Postavili jsme týpí pro společná setkávání, rituály a přespávání. Prořezali jsme si hlavní cesty a podepřeli jsme střechy našich stodol kmeny, abychom se v nich mohli bezpečně pohybovat. Zajistili jsme štít jedné stodoly krajinkami, protože byl na spadnutí a začali jsme opravovat díry ve střeše, aby nám dovnitř nepršelo. 

Tento rok 2021 jsme započali práci na vytvoření záhonů a už jsme dokonce i něco zasadili. Chceme zde provozovat KPZ ťzn. Komunitně podporované zemědělství.

Práce začali tím, že jsme si určili místo pro pěstování, dále jsme si vyměřili jednotlivé záhony a pak už mohli přijet stroje, které nám zapůjčil Honza a zároveň nám pomohl s bagrováním. Postavili jsme okolo záhonů plot z pletiva a dřevěných kůlů. Pak přivezli kompost a štěpku. 

Momentálně pracujeme na prvním políčku, kde máme 8 záhonů dlouhých 15 metrů. Osázené jsou zatím dva saláty a bobem. Celkem máme připravených 5 políček, takže práce je tu ještě dost. Postupně budeme každý víkend záhony dodělávat a také osazovat různými druhy zeleniny a luštěnin.