Blog

Návštěva pozemku se vydařila. Jeli jsme v hojném počtu 15 lidí. Po prohlídce proběhla diskuze, kde jsme si srovnali základní informace a to že: pozemek má 23,6 hektarů, cena 4,7 milionů - je to bývalá obec (vysídlená po roce 1945, měla 150 obyvatel) - dojezdnost: 1 hod 20 ze Zličína (s dobudovanou dálnicí se to zlepší).

Proběhla návštěva 14.04. pozemku v Libějovicích. Jedná se o zámek z 18. století a k němu přidružené pozemky zámecké zahrady a kousek rezervace.

Do hledání pozemku vkládáme více a více energie. Další jsme objevili ve Stružné u Karlových Varů a zdá se býti vhodným kandidátem. Pokoušíme se dělat další kroky k tomu, abychom se ujistili, zda za to opravdu stojí.

Chtěli jsme sami sobě se ukázat jako chlapy, ale aby to zase nebylo nic velkého, tak jsme Leovi postavili dřevníček o kterým nenápadně básnil už skoro rok. Je pravda, že při manuální práci se osobnost okamžitě ukáže. Potkalo se nás celkem šest a někteří zůstali až do dostavění.

Pozemek má rozlohu cca. 15,2 ha, z toho vodní plochu tvoří 6,5 ha. Jedná se o jezero vzniklé zatopením povrchového lomu před 27 lety, kdy zde proběhla celková rekultivace. Vodní plocha o hloubce až 27 m je velice čistá se silnými vlastními prameny. Unikátnost lokality prozrazují velice zajímavé paleontologické nálezy. V současné době je pozemek...

Vesnice byla založena v roce 1995 a je navržena, aby poskytla rozmanitost ,co se týká velikosti jednotlivých domů, struktury vlastnictví a podpory různých věkových skupin.
Ve vesnici je celkem 100 řadových domů s více jak 200 obyvateli.Komunita je rozvržena do pěti jednotlivých částí, každá s 20ti domy a vlastními společnými prostory.
Vlastnictví je...